Лікування у Сонячному Закарпатті

Лікування мінеральною водою захворювань шлунково-кишкового тракту

Унікальна вода
"Поляна Квасова"

ЦІЛЮЩІ ВЛАСТИВОСТІ
Закарпатський край здавна відомий численими мальовничими місцями для оздоровлення та цілющою мінеральною водою.

Сонячне Закарпаття - є одним з найперших
бальнеологічних курортів Закарпаття. Своїх перших пацієнтів здравниці у с. Поляна почали регулярно приймати більше 130 років тому, а перші згадки про місцеве джерело цілющих вод датуються 1463 роком.

Унікальні цілющі властвості
"Поляни Квасової"

Мінеральна вода класу "Боржомі"
Клас мінеральних вод "Боржомі"
«Поляна Квасова» відноситься до типу вуглекислих, гідрокарбонатних натрієвих борних вод боржомського виду, середньої ступіні мінералізації від 6,5 до 12,0г/л; холодна, нейтральна. Вона містить у лікувальних концентраціях фтор, бор, є еталоном “Поляна -Квасівського” (Ново-Полянського) типу мінеральних вод.

З усіх відомих свалявських мінеральних вод “Поляна квасова” формується у найглибших породах надр – за 300 –500 метрів від поверхні землі. Є найбільш захищеною від можливих забруднень, на її склад не впливають жодні атмосферні, кліматичні чинники

«Поляна Квасова» відмінно зарекомендувала себе при лікуванні порушень роботи органів травної (однаково високоефективна при лікуванні хворих з нормальною, підвищеною та зниженою кислотоутворюючою функцією шлунку), сечостатевої та ендокринної систем. Прийом питного курсу показаний при виразковій хворобі шлунку і дванадцятипалої кишки, гастритах, циститах, пієлонефритах.
Лікувальні властивості "Поляни Квасової"
 • позитивно впливає на рухову систему
 • стабілізує роботу шлунково-кишкового тракту (нормалізує всі види травлення)
 • регулює кислотність (нормалізуючи секрецію шлункового, кишкового та соку підшлункової залози, утворення та виділення жовчі, їх хімічний склад та евакуацію з місця утворення)
 • знижує рівень холестерину і цукру в крові (покращує обмін речовин, при цукровому діабеті, ожирінні, подагрі, атеросклерозі)
 • сприяє очищенню організму від токсинів і шлаків і підвищує загальний тонус
 • ліквідує депресію, різко зменшує потяг до паління тютюну
 • підвищує загальний опір організму до дії несприятливих факторів зовнішнього середовища, завдяки наявності фтору

Крім цього, лікарі часто призначають прийом «Поляни Квасової» вагітним, які страждають від печії. Вода прибирає неприємні симптоми і при цьому абсолютно не шкодить малюку.

Мінеральну воду можна пити тільки після детального обстеження лікарем, суворо дотримуватись рекомендацій відносно дози, температури, часу приймання води до та після їжі.

“Поляна Квасова” містить в 1 л близько 11,0 г. мінеральних солей, тому вона не вгамовує спраги, а підсилює її.


Хімічний склад (в грамах на літр)
КАТІОНИ
Амоній NH+4 0,0053
Калій K+ 0,055
Натрій Na+ 3,009
Магній Mg2+ 0,018
Кальцій Ca2+ 0,107
Залізо загальне Fe2+ Fe3+ 0,0007

АНІОНИ
Фтор F- 0,0024
Хлор Cl- 0,574
Бром BR- 0,0014
Йод J- 0,0005
Сульфат SO42- -сліди
Гідрокарбонат HCO3 7,497

Недисоційовані молекули:

ВУГЛЕВИЙ АНГІДРИД: CO2-1,58
МЕТАБОРНА КИСЛОТА : HBO2 - 0,162
Загальна мінералізація11-28

Показання до вживання мінеральної води
«Поляна Квасова»

 • Хронічний неатрофічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка
 • Хронічний гастрит неатрофічний із збереженою функцією шлунка
 • Хронічні панкреатити
 • Хронічні коліти, що супроводжуються проносами або запорами
 • Синдром подразненого кишечника з діареєю
 • Синдром подразненого кишечника з запорами
 • Цукровий діабет
 • Хронічні пієлонефрити в стадії нестійкої та стійкої ремісії
 • Стани, що супроводжуються порушенням адаптаційних реакцій
Протипоказання до вживання мінеральної води
«Поляна Квасова»

 • Хронічний атрофічний гастрит зі зниженою кислотоутворюючою функцією шлунка
 • Загострення запального процесу в жовчному міхурі
 • Гострий холецистит
 • Холангіти
 • Хронічні ентерити і коліти в стадії загострення важкої форми
 • Хвороба Крона
 • Неспецифічний виразковий коліт
 • Злоякісні новоутворення органів травлення
Михайло Іванович ЗАВАДЯК – курортолог з понад 50-річним стажем, кандидат медичних наук, лікар-гастроентеролог, автор багатьох науково-популярних книг про курорти, наукових праць, присвячених діагностиці та курортному лікуванню різних захворювань.
ЩО КАЖУТЬ ЛІКАРІ-КУРОРТОЛОГИ: з книги
М. Завадяк, В. Мадрига, М. Попович. Бальнеологічні курорти Закарпатської області. Ужгород: Ліра, 2012. — 256 с.: іл.

Основним природним лікувальним фактором курорту Поляна є питна мінеральна вода Ново-Полянського родовища. Торгова назва «Поляна квасова» (ПК). Близькими аналогами ПК є «Уцера» (Грузія) і «Мухенская» (Російська Федерація).

ПК — лікувально-столова, вуглекисла, борна, що містить фтор, середньої мінералізації (10−11 г/л), гідрокарбонатна натрієва, слабо кисла, холодна. Тривалий час ПК відносили до вод типу «Боржомі», так як обидві води гідрокарбонатні натрієві. Однак, між грузинською і полянскими водами є відмінності, тому був виділений окремий підтип мінеральних вод — Поляно-квасівський (Ново-Полянський).

У ПК в два рази вище, ніж в грузинській воді, вміст вуглекислоти, майже в два рази вище загальна мінералізація, вона містить фтор, який є адаптогеном, що підвищує стійкість організму до різних патогенних факторів, в тому числі до дії іонізуючого випромінювання.

Основними показаннями для питного лікування мінеральними водами курорту Поляна є хронічні захворювання органів травлення. Правильно підібраний курортологом режим питного лікування можна продовжувати у домашніх умовах, так як рекомендований курс пиття мінеральних вод становить 4−6 тижнів і проводити його треба 2−3 рази в році. Це позитивно впливає на моторно-евакуаторну, секреторну, ендокринну, екскреторну та інші функції органів травлення.

Дуже важливо, що полянська вода високо ефективна незалежно від характеру шлункової секреції - при підвищеній, нормальній і зниженій. Але при високій кислотності, наявності виразок, ерозій рівних ПК практично немає, вона є методом вибору.

Домінує думка, що основною причиною запально-дегенеративних захворювань шлунка (гастрит, у т. ч. ерозивний), дванадцятипалої кишки (дуоденіт, виразкова хвороба) та інших органів (і не тільки травних!) є пілоричні гелікобактерії. При цій інфекції використовують антибіотикотерапію, яка іноді супроводжується ускладненнями, але полянські мінеральні води і без антибіотиків ефективно борються з пілоричними гелікобактеріями.

Крім позитивного впливу на органи травлення, ПК при внутрішньому прийомі допомагає:

—ліквідувати або зменшити явища ацидозу (закислення) внутрішнього середовища організму при цукровому діабеті, отруєнні алкоголем, метаболічному синдромі у дорослих і ацетонемічному синдромі у дітей;
—знижувати вміст глюкози в крові при інсулін незалежному цукровому діабеті (II типу);
—зменшувати концентрацію вкрові сечової кислоти при подагрі;
—знижувати вміст в крові холестерину та інших ліпідів у ;разі порушення жирового обміну (атеросклерозі);
—зменшувати прояви алергії;
—прискорювати виведення з організму різних екзогенних та ендогенних токсинів, в тому числі і радіонуклідів;
—покращувати функцію імунної системи і нормалізувати мікробіоценоз у кишечнику при дисбактеріозі;
—зменшувати вміст в крові жовчних кислот і клінічні прояви гіперхолії;
—збільшувати утворення і виділення сечі, позитивно впливати на хворих з сечовими діатезами — при оксалатурії, уратурії та деяких варіантах фосфатурії;
—знижувати активність запалення в сечовивідних шляхах;
—стимулювати утворення гастроінтестинальних гормонів і тим самим покращувати психологічний стан гастроентерологічних хворих при функціональних розладах центральної нервової системи;
—розріджувати мокротиння, що полегшує його відходження при хронічних захворюваннях бронхів і легенів;
—зменшувати потребу в тютюнопалінні.

Враховуючи хімічний склад, результати наукових досліджень, клінічні спостереження практичних лікарів, «Поляну квасову» можна рекомендувати при таких патологічних процесах:

гастороезофагеальній рефлюксній хворобі та хронічних езофагітах, гастритах з підвищеною, збереженою та зниженою кислотоутворюючою функцією шлунка, дуоденітах, в т. ч. ерозивних, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, ентеритах, колітах; панкреатитах; холециститах, ангіохолітах, гепатитах, неалкогольній жировій хворобі печінки (стеатогепатиті);

синдромах — метаболічному, постхолецистектомічному, постгастрорезекційному, «подразненого кишечника», «не виразковій диспепсії»;
дискінезіях органів травного каналу;
цукровому діабеті, подагрі, аліментарному ожирінні, гіперхолестеринемії та деяких інших гіперліпідеміях;
сечових діатезах, хронічних запальних захворюваннях сечовивідних шляхів; абстинентному синдромі при відвиканні від тютюнопаління;
при дозованому лікувальному голодуванні для зменшення проявів ацидозу;
при ацетонемії.

Про широкий діапазон лікувального впливу «Поляни квасової» і «Поляни купіль» (це майже аналоги) написано дуже багато, але достатньо сказати, що із 13-ти груп захворювань ці води та їх аналоги рекомендують при 11-ох групах. Для порівняння, трускавецьку «Нафтусю», яка навіть має державний патент на право називатися лікувальною, радять тільки при двох — патології сечовивідних шляхів та гепатобіліарної системи.

На питання журналіста, чи має патент полянська вода, член-кор. НАН України В. Шестопалов відповів докладно, а закінчив так: «Якщо говорити коротко, то „Поляні купіль“ патент не потрібен» [І. В. Доцин, Б. М. Марусанич. Пийте, люди, на здоров’я «Поляну купіль». Розповідь-інтерв'ю. Київ:Водограй, 1996.- 160 с.].

У «Сонячній Поляні» використовується нетрадиційна процедура «ортоградне пероральне промивання» трьох компонентним ізотонічним сольовим розчином на основі мінеральної води. Вона розроблена на курорті Поляна. Пацієнт упродовж не більше двох годин самостійно очищає природним шляхом (зверху вниз) весь травний канал і практично весь організм. Про ефективність методики свідчить, зокрема, наступне: перша публікація про цю процедуру з’явилася в 1988 р., а ;вже через пів року Військово-медичне управління Міністерства оборони СРСР включило її в Методичні рекомендації.
Не зволікайте! Замовте безкоштовну консультацію Фізичного терапевта з приводу лікування та вживання мінеральної води на курорті у Сонячному Закарпаті

Фізіотерапевтичні процедури

Лікування мінеральною водою "Поляна Квасова"

Лікування круглий рік

На курорти люди намагаються їхати в теплий сезон. Але лікування внутрішнім прийомом мінеральних вод високо ефективне круглий рік. Якщо хворому показано не тільки питне лікування, дієта, масаж, сауна, кліматотерапія, лікувальна ходьба, що ропонує «Сонячна Поляна», але й інші лікувальні чи діагностичні процедури, їх можна отримати у поруч розташованому санаторії «Сонячна Долина», з яким ми тісно співпрацюємо.
It is necessary to choose a visual aid that is appropriate for the topic and audience.
На курорті час потрібно використовувати для загального оздоровлення і лікування зокрема, і так званих супутніх захворювань.

Якщо у людини є, наприклад, хронічне запальне захворювання бронхів, внутрішній прийом гідрокарбонатної мінеральної води сприяє розрідженню мокротиння, полегшенню його відходження. Це зменшує й усуває запалення, а також обструкцію в дихальних шляхах, задуху, полегшує дихання.

Ефект значно посилюється інгаляціями мінеральної води, мікрокліматом соляних шахт, озокерито- чи фізіотерапією, а у вільний час — максимально тривалим перебуванням в насадженнях хвойних дерев. Повітря там практично стерильне, насичене натуральними антибіотиками — фітонцидами та від'ємно зарядженими легкими аероіонами («вітамінами повітря»).

Цю клімато-аерофіто-ландшафто-естетопсихотерапію можна проводити цілорічно незалежно від погоди і без ризику передозування.
Ви запитуєте:
Які захворювання тут лікують?
відповідаємо:
У нас ви можете лікуватися та оздоровитися за такими напрямками:
 • діабетологія
 • гастроентерологія
 • урологія
 • пульмонологія
 • кардіологія
Вас цікавить:
Які методи лікування у нас застосовують?
ПЕРЕРАХОВУЄМО
Медичні послуги наших партнерів (попередньо уточнюйте)
Долікарське та лікарське обстеження, невідкладна допомога, санаторно-курортний режим, лікувальне дієтичне харчування, медикаментозне лікування.
Внутрішнє бальнеологічне
Питний прийом мінеральної води, полоскання горла і промивання носових ходів, зрошення та підводне промивання кишечника, мікроклізми, трансдуоденальне та ортоградне промивання, вагінальні зрошення, гідромасаж ясен, інгаляції.
Зовнішнє бальнеологічне
Мінеральні вуглекислі, хвойні, перлинні ванни; циркулярний, струменевий, дощовий, висхідний душ, підводний душ-масаж.
Теплолікування
Пелоїдотерапія (лікувальні грязі затоки Сиваш)
Парафіно-озокеритові аплікації
Фізіотерапевтичне лікування
Гальванізація і електрофорез медикаментів, діадинамотерапія, ампліпульстерапія, інтерференцтерапія, електростимуляція, ультратонотерапія, дарсонвалізація, франклінізація, магнітотерапія, індуктотермія, УВЧ-, СМВ-, ДМВ-і КВЧ-терапія, солюкс, УФО, PILAR-терапія, ультразвукова, лазерна та магнітолазерна терапія, інфітатерапія, вакуумтерапія, електроанальгезія, електросон, аероіонотерапія, віброакустична терапія.
Кліматотерапія та лікувальна фізкультура
Сонячні та повітряні ванни, купання в басейні, теренкур, лікувальна гімнастика, велотренажери та механотерапія, ручний масаж.
Додаткові лікувальні методики
Аерозольтерапія кам’яною сіллю, ароматерапія, фітотерапія, психотерапія і психорелаксація, рефлексотерапія, гомеопатичне лікування, косметологічні послуги, стоматологічні послуги.
Лабораторне обстеження
Клінічні та біохімічні аналізи крові, сечі й калу; дослідження шлункової секреції; дуоденальне зондування.
Інструментальне обстеження у Сонячному Закарпатті
Фіброгастродуоденоскопія, ректороманоскопія, колоноскопія, рентгеноскопія і рентгенографія, електрокардіографія, реографія, спірографія, ультразвукове обстеження.
Made on
Tilda